Poradna pro zdraví a harmonii duše i těla
 

Průvodce voňavými olejíčky                        

Léčení vůněmi (aromaterapie) se datuje od doby několik tisíc let před naším letopočtem.
Vůně mají vliv na náladu, pocity, zdraví,
vztahy k našemu okolí, povzbuzují nebo naopak potlačují chuť k jídlu, ovlivňují mozkovou činnost, svalové napětí, dýchání, zmírňují potíže 
a nemoci a přispívají k upevnění zdraví.

Informace:
Singerová  Lenka
mobil: 603 468 971

e-mail:sing@seznam.cz

12345.jpg

Éterické oleje

Působí na mnohem vyšší úrovni než samotné rostliny a jejich terapeutické schopnosti jsou prokázané historickými zkušenostmi a lékařskou vědou. Jejich účinky využijete při problémech s psychikou, k relaxaci, uvolnění, k soustředění, při psychické únavě, podráždění, nervozitě, zažívacích obtížích, potížích s pokožkou, bolestech, vyčerpání, ale i jako afrodisiakum. Používají do aromalamp, zvlhčovačů, koupelí, inhalací, masáží, k potírání, obkladům i zábalům.

Rozmarýnový olej

 

Posilňuje fyzickou a psychickou odolnost organismu, povzbuzuje krevní oběh.
 Jako povzbuzovač mozkové činnosti bystří ducha, udržuje koncentraci, podporuje paměť a obveseluje. Povzbuzuje trávení, uvolňuje křeče a plynatost, stimuluje žlučník, pomáhá při zánětech a cirhóze jater. Prokrvující, protizánětlivé a močopudné účinky ocení osoby s revmatismem, dnou, artritidou a bolestmi kloubů. Olej pomáhá po fyzické námaze odplavit bolest, křeče a svalové napětí, uplatnění najde rovněž při snižování hladiny cholesterolu v krvi, při ateroskleróze a při problémech vlasové pokožky. Nedoporučuje se však těhotným ženám.

 

Pomerančový olej

 

Uklidňující pomerančová vůně působí nesmírně blahodárně na nervovou soustavu. Občerstvuje mysl, rozveseluje a odstraňuje napětí, harmonizuje duši ve stavech deprese, smutku, neklidu a úzkosti. Současně stimuluje činnost trávicího traktu, odblokovává stagnující energii jater, žaludku a střev. Používá se k rozpouštění žlučníkových a močových kamenů, při chřipkách podporuje potivost a snižuje horečku, pomáhá léčit krvácivost dásní a odstraňovat zápach z úst. Při kosmetickém užití oživuje povadlou pleť a rozpouští tukové buňky napadené celulitidou. Masáž pomerančovým olejem má hřejivé účinky a probouzí všechny smysly, zjemňuje chuť nápojů, aromatizuje pečené pokrmy a osvěžuje saláty.

 
                        Levandulový olej

Levandulový olej je jedním z nejuniverzálnějších olejů. Podporuje imunitu organismu tvorbou bílých krvinek, likviduje bakterie způsobující horečnatá onemocnění. Nasazuje se při obtížích dýchacího a zažívacího ústrojí (záněty, křeče, paraziti, plynatost), při venerických potížích, desinfikuje ústní dutinu. Harmonizuje krevní tlak, zklidňuje rozbušené srdce a uklidňuje psychiku při nervovém vypětí, nespavosti, podrážděnosti, migrénách a depresivních stavech a epileptických onemocněních. Výjimečně zklidňující vlastnosti levandule se uplatní při svědění, dermatitidách, ekzémech, akné a lupence, její hojivé schopnosti pak při léčbě řezných ran, odřenin, vřídků a spálenin. Olej působí analgeticky při revmatismu, bolestech kloubů, bolestivé menstruaci, ulevuje postiženému místu v případě bodnutí včely či štípanců od hmyzu, který současně odpuzuje. Jeho uklidňující vlastnosti rovněž usnadňují průběh porodu.

 
Tvořivá radost

Tvořivá radost

Chtěli byste mít svoji osobní mandalu?

ano (14422 | 30%)
ne, nezajímá mě to (12358 | 26%)
možná časem (10495 | 22%)
již ji mám (10568 | 22%)
láska-koláž.jpg

Malujete mandaly?

ne,ale chystám se (13265 | 34%)
ano (13557 | 34%)
ne (12675 | 32%)
Obrázky a texty si můžete zcela zdarma stáhnout a uložit do svého počítače, nebo vytisknout. Nemohou však být bez souhlasu autorky předmětem dalších komerčních aktivit. ©2007 Lenka Singerová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one