Poradna pro zdraví a harmonii duše i těla

LÉČIVÉ DÝCHÁNÍ

Posaďte se pohodlně na židli. Nohy by měly stát vodorovně, záda by měla být vzpřímená a rovná. Vaše ruce leží zprvu plochami dlaní na stehnech. Oči jsou zavřené.

Váš dech plyne klidně a uvolněně nosem, bez námahy a tlaku do podbřišku. Uvolněte prvými nádechy nejprve ducha a nakonec všechny zóny svého těla, které jsou napjaté.

Soustřeďte se nyní na svou pravou (nebo také levou) dlaň.

Zvedněte tuto ruku asi dva až tři centimetry nad své stehno a prociťujte, jak se tvoří zóna tepla mezi rukou a stehnem. Kdybyste to na začátku necítili, zvedněte ruku před svou tvář a přejeďte jí přes ústa, nos nebo čelo. Zde jste o něco citlivější a můžete si vybudovat počitek tepla.

Dbejte na to, aby váš dech plynul dál vždy klidně a zhluboka.

Když jste získali cit pro energii pod svou rukou, veďte ruku přes tu oblast svého těla, kterou byste rádi léčili. Vybudujte si na tomto místě nejprve zónu tepla a vciťte se do tohoto místa.

Zaměřte nyní myšlenkově svůj dech na oblast pod svou rukou a dýchejte jí vstříc. Prociťujte a zkoumejte a pronikejte svými myšlenkami a svým dechem tuto oblast, až obnovíte spojení energie ruky a energie dechu.

Váš dech plyne klidně a uvolněně, plně koncentrován na toto místo, až dostanete pocit, že je to dostatečné-to může trvat veskrze trochu déle.

Nakonec vytřepejte svou ruku ve vzduchu a případně se zase zbavte nahromaděné energie.

 

Z knihy dechové techniky od Markuse Schirnera

02.06.2010 22:01:30
sing
Tvořivá radost

Tvořivá radost

Chtěli byste mít svoji osobní mandalu?

ano (14422 | 30%)
ne, nezajímá mě to (12358 | 26%)
možná časem (10495 | 22%)
již ji mám (10568 | 22%)
láska-koláž.jpg

Malujete mandaly?

ne,ale chystám se (13265 | 34%)
ano (13557 | 34%)
ne (12675 | 32%)
Obrázky a texty si můžete zcela zdarma stáhnout a uložit do svého počítače, nebo vytisknout. Nemohou však být bez souhlasu autorky předmětem dalších komerčních aktivit. ©2007 Lenka Singerová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one