Poradna pro zdraví a harmonii duše i těla
Skutečná síla vody

O pozoruhodných objevech japonského badatele Masaru Emota český OSUD přinesl první zprávy již v prosinci 2003. Nyní vychází jeho publikace konečně v češtině!

Masaru Emoto vypracoval v roce 1999 originální metodu fotografování krystalů zmrzlé vody. K pokusům ho tehdy přivedl laický zájem o vlastnosti vody. Při fotografování krystalů zjistil, že v jednotlivých vzorcích zkoumané vody vznikají rozličné krystalické útvary (nebo vůbec nevznikají) nejen v závislosti na tom, jaký je její původ (zda jde o vodu dešťovou, minerální, vodovodní, vodu z přehradních jezer či ledovců), ale že reakce vody (vznik krystalů, jejich symetrie či "krása") závisí na tom, jak člověk s vodou nakládá. Zjistil, že utváření "vodních krystalů" lze ovlivnit například působením mobilního telefonu, televizního přístroje, mikrovlnné trouby, hudby, řeči a dokonce "pouhého" myšlení.

Po určitém váhání svoje objevy zveřejnil. Velmi rychle se dočkal pozitivní reakce ze strany čtenářů i vědecké obce. V současné době jeho knihy vycházejí prakticky po celém světě - byly přeloženy do více než dvou desítek jazyků a některé se staly bestsellery (The Hidden Messages in Water).

Emotův objev povzbudil především ty lidi, kteří usilují o zlepšení "zdravotního stavu Země" v nejširším slova smyslu. Díky důrazu kladenému na osobní, informovaný a zodpovědný přístup k vodě, která je nejen základním "stavebním materiálem" lidského těla, ale doslova zdrojem života, se Emotovy práce staly novým impulzem pro ekologické hnutí.

Působivé fotografie získané Emotovým týmem během zkoumání podivuhodných vlastností a schopností vody daly rovněž podnět k dalším úvahám o složitých vztazích mezi matérií a duší, hmotou a lidskou psychikou, přírodou a člověkem.

I když se na první pohled může zdát celý fenomén "vodních krystalů" banální záležitostí a tak říkajíc již mnohokrát obehranou písničkou, nejde v žádném případě o nějakou pouhou novou podobu spásné alternativní medicíny (Emoto fenomén vzniku krystalů přisuzuje působení hado. Hado lze chápat jako univerzální životní sílu proudící vesmírem. Termín "hado" je rovněž ukryt v podtitulu anglického vydání této knihy - Healing And Discovering Ourselves), ale spíše o filosofický koncept zdůrazňující za pomocí důkazního materiálu - fotografií - známou skutečnost, že můžeme své okolí (své bližní, přírodu a také vodu) pozitivně či negativně ovlivňovat, že se naše úsilí či lhostejnost zrcadlí v okolním světě (změny "zdravotního stavu vody" lze sledovat prakticky v reálném čase, dnes jsou již zdokumentovány individuální i kolektivní úspěšné pokusy s ozdravováním velkých vodních ploch, například jezer, v nichž se pročisťuje voda, mizí sinice atd. atd. "pouze" působením modliteb a meditací), a že je pouze na našem rozhodnutí, zda budeme působit ve prospěch života, nebo proti němu.

Tvořivá radost

Tvořivá radost

Chtěli byste mít svoji osobní mandalu?

ano (14422 | 30%)
ne, nezajímá mě to (12358 | 26%)
možná časem (10495 | 22%)
již ji mám (10568 | 22%)
láska-koláž.jpg

Malujete mandaly?

ne,ale chystám se (13265 | 34%)
ano (13557 | 34%)
ne (12675 | 32%)
Obrázky a texty si můžete zcela zdarma stáhnout a uložit do svého počítače, nebo vytisknout. Nemohou však být bez souhlasu autorky předmětem dalších komerčních aktivit. ©2007 Lenka Singerová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one